Hůlkárna O nákupu

O nákupu

Jak vybírat hůlku

Vybrat tu správnou vycházkovou hůl je velmi důležité. Vycházková hůl není pouze Vaší podporou, ale především módní doplněk a součást Vaší osobnosti. Převážná většina kupujících o hůlce nepřemýšlí, dokud mu ji nedoporučí ortoped. Potom je mu předepsaná ošklivá šedivá věc, kterou byste nechtěli zcela jistě používat. Pokud chcete vycházkovou hůl, jako něco jedinečného k podkreslení Vašeho/Vaší elegance a šarmu, pak právě zde ji můžete najít.

 

1.)

První věc, kterou byste měli zvažovat, je k čemu budete hůl používat, zdali jako lehkou podporu, jako módní doplněk nebo jestli máte specifické požadavky?

 

2.)

Výběr materiálu a barvy je spíš otázkou osobního vkusu, velmi lehký tradiční materiál je dřevo, hůlky se vyrábějí z mnoha druhů dřev různých barev, aluminiové hole jsou sice o něco těžší, ale mohou mít nastavitelnou výšku, případně můžete ocenit skládací aluminiové hole, které se dají pohodlně poskládat, když je nepoužíváte. Aluminiová vycházková hůl navíc může být i potištěna nejrůznějšími barvami a vzory a dobře se tak vybírá ke konkrétnímu šatníku a umožňuje lépe zvýraznit zejména dámskou eleganci. Novinkou jsou hole z uhlíkových vláken, jsou sice o něco dražší než hliníkové, ale jsou neuvěřitelně lehké, pevné a pohodlné a také se vyrábějí ve více barvách. Při výběru je třeba mít na mysli i roční období, ve kterém budete hůl používat, na jaře a v létě se hodí spíše pastelové barvy, na podzim a v zimě pak decentnější barvy jako jsou různé odstíny hnědé, dále pak černá, vínová.

 

3.)

Nastavitelné a skládací hole jsou ideální tam, kde potřebujete měnit nebo nastavit správnou výšku hole a skládací se dají jednoduše složit třeba do kabelky.

 

4.)

Doporučená výška hole je , když rukojeť dosahuje k zápěstí volně natažené ruky podél těla.

 

5.)

Výběr rukojeti

Ergonomická rukojeť je vytvořena zvlášť pro pravou a pro levou ruku. Jsou neuvěřitelně pohodlné, umožňují pevnou oporu a perfektně sedí do dlaně,

Kulatá rukojeť umožňuje zaháknout hůl na paži, aby uvolnila ruce, pokud není používána, stejně tak rukojeť Derby, která je pojmenována po Lordu Derbym,

Rovná rukojeť je vhodná pro ty, kteří potřebují spolehlivou oporu,

Tvarované rukojeti jsou spíše dekorativní a bývají u módních a luxusních holí,

 

6.)

Výběr hole jako dárku – doporučujeme znát vkus obdarovaného, požadovanou výšku hole a stojí za zvážení, zdali dotyčnému spíše nekoupit dárkový poukaz.

 

7.)

Příslušenství k holi – gumová i kovová náhradní zakončení ke spodní části hole se dají také zakoupit. Pro ty, kteří nechtějí, aby jím hůl vypadla z ruky, je možno dokoupit zápěstní poutko. Pro zimní období nabízíme protiskluzové kování. Pro skládací hole je zase vhodný přenosný vak.

"Přejeme příjemný výběr"

 

 

Poznámka: Žádná vycházková hůl na internetovém obchodě www.hulkarna.cz není schválenou zdravotnickou potřebou.